01.12.2021 вступив в дію Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг . щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», №1871-ІХ від 05.11.2021 (далі Закон)
Основними новелами Закону є:
– вiдмiна проставлення штампів в паспортах;
– можливість декларування реєстрації місця проживання та зняття з задекларованого місця проживання в електронній формі через портал ДІЯ (наразі на порталі запроваджено бета-тестування даних послуг);
– власники житла приватної форми власності можуть зняти окремі категорії осіб (місце проживання яких було зареєстровано після набрання чинності цим Законом, а саме з 01.12.2021)
– запроваджено можливість для осіб які мають реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованих територій зареєструвати/задекларувати друге місце проживання (перебування) на підконтрольній уряду України території без зняття з реєстрації на тимчасово окупованих територіях.
Слід зауважити, що місце проживання або перебування, зареєстроване до початку дії Закону, не підлягає повторній реєстрації чи декларуванню.
Збільшено плату за реєстрацію/декларування місця проживання (перебування).
Розмір адміністративного збору становить:
34,05 грн. – у разі звернення особи протягом встановленого Законом терміну (протягом 30 календарних днів з моменту зняття з реєстрації, для реєстрації новонароджених дітей протягом 3 місяців з дня держаної реєстрації її народження);
56,75 грн. – у разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку.
У випадку реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір сплачується лише за одну адміністративну послугу.