У зв’язку з поширеними запитаннями департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради нагадує.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ОСОБА З 14 років подає

● Заяву про реєстрацію місця проживання (виконується спеціалістами відділу).
● Квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу).
● Документи, що підтверджують право на проживання в житлі,  а саме:
ордер,
або свідоцтво про право власності,
або договір найму (піднайму, оренди),
або рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання,
або інші документи, що підтверджують право на проживання в житлі,
або згода власника/співвласників житла та членів його сім’ї (надається особисто при адміністратору за наявності документа, що підтверджує право власності, або надається згода, яка засвідчена в установленому законом порядку),
або довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини (для військовослужбовців, крім строкової служби) за формою 10 Правил реєстрації місця проживання,
або довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи (у разі взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи).
ЗАЗНАЧЕНІ ДОКУМЕНТИ АБО ЗГОДА НЕ ВИМАГАЮТЬСЯ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ ЗА АДРЕСОЮ РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ БАТЬКІВ/ОДНОГО З БАТЬКІВ АБО ЗАКОННОГО ПРЕДСТАВНИКА/ПРЕДСТАВНИКІВ. 
● Документ до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування (подається оригінал), а саме:
-паспорт громадянина України,
-тимчасове посвідчення громадянина України,
-посвідка на постійне проживання,
-посвідка на тимчасове проживання,
-посвідчення біженця,
-посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист,
-довідка про звернення за захистом в Україні

● Свідоцтво про народження (для осіб, що не досягли 16-річного віку).
● Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку) (подається оригінал з відміткою про взяття на військовий облік у відповідному районному військовому комісаріаті). 
● Документ, що посвідчує особу представника (у разі подання заяви представником особи) (подається оригінал).
● Документ, що підтверджує повноваження особи, як представника, (подається оригінал).
● У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань для реєстрації місця проживання особи додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ДИТИНИ ДО 14 років один з батьків (усиновлювач) подає:

● Заява про реєстрацію місця проживання (виконується спеціалістами відділу).
● Документ, що посвідчує особу заявника (подається оригінал).
● Квитанцію про сплату адміністративного збору (від одного з батьків).
● Свідоцтво про народження (подається оригінал).
● Згоду другого з батьків або законних представників (у разі реєстрації батьків за різними адресами) надається в присутності адміністратора, який приймає документи або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

За бажанням батьків чи одного з них, документи для реєстрації місця проживання дитини можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.

У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань для реєстрації місця проживання особи додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.

Звертаємо увагу, що на офіційному сайті департаменту (за посиланням http://drpzmr.gov.ua:9999/) Ви можете зареєструватись у «електронній черзі» до будь-якого з відділів реєстрації фізичних осіб по районам управління державної реєстрації фізичних осіб департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради. Це значно збереже Ваш час.