З початком нового навчального року, актуальним для студентів які отримують освіту за межами рідного міста, а також іноземних громадян які приїхали в м. Запоріжжя з метою навчання у вищих навчальних закладах стає питання реєстрації місця проживання у студентському гуртожитку.
Тому, за результатами зустрічі Запорізького міського голови Буряка В.В. з керівництвом вищих та професійно-технічних навчальних закладів міста, департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради було значно спрощено процедуру реєстрації місця проживання студентів у гуртожитки.
Відповідно до п.18 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 для реєстрації місця проживання студент або його представник подає:
1) заяву;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, посвідка на постійне/тимчасове проживання, тощо), якщо студент не досяг 16 років, подається свідоцтво про народження;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору;
4) документ, що підтверджує право на проживання в житлі, а саме: ордер, договір найму;
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації з попереднього місця проживання).
Згідно п. 6 Правил у разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі – представник).
У разі подання заяви представником студента, крім зазначених документів, додатково подаються:
документ, що посвідчує особу представника;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника (довіреність).
Звертаємо Вашу увагу, що іноземцям, які приїхали в місто Запоріжжя з метою навчання у вищих навчальних закладах, для реєстрації місця проживання особи необхідно отримати посвідку на тимчасове проживання.
Для отримання посвідки на тимчасове проживання необхідно звернутися в територіальний підрозділ Міграційної служби України (https://dmsu.gov.ua/zaporizhzhia) за місцем майбутньої реєстрації.
Після отримання посвідки на тимчасове проживання протягом тридцяти календарних днів необхідно зареєструвати місце проживання