29 липня у Запорізькій торгово-промисловій палаті представниками департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради та департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради проведені консультації щодо порядку подання юридичними особами структури власності для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) та інформації про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ).
Під час практикуму учасники детально ознайомилися із змінами в законодавстві. А саме:
– Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX від 06.12.2019;
– Наказ Міністерства фінансів України від 19.03.2021 №163«Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності»;
– зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
З учасниками практикуму було детально обговорено пакет документів, який необхідний для внесення інформації про кінцевих бенефіціарних власників, порядок та особливості заповнення такого пакету документів та форми заяви, роз’яснено процедуру подачі документів через філії Центру надання адміністративних послуг м.Запоріжжя.
Нагадуємо, що у період з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року (включно) необхідно подати до будь-якої філії Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя (https://cnap.zp.gov.ua/) документи, передбачені законом, та здійснити оновлення в ЄДР відомостей про КБВ та подати структуру власності.
Структура власності являє собою офіційний документ, який для встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в обов’язковому порядку надають держреєстратору. Його готують в довільній формі у вигляді схематичного зображення.
Із зразками складання схематичного зображення структури власності можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України у рубриці «Фінансовий моніторинг» за посиланням: https://bit.ly/3yeenFZ.
Згідно з частиною 22 статті 17 Закону про реєстрацію юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про КБВ та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни. Якщо зміни у структурі власності та інформації про КБВ юридичної особи відсутні, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.
Діючим законодавством саме на юридичну особу (в особі її керівника чи іншої уповноваженої особи) покладено обов’язок підтримувати відомості про КБВ в актуальному стані та вживати заходів щодо вчасного оновлення таких відомостей в Єдиному державному реєстрі.